2. Mokesčių optimizavimas ir planavimas

Mokesčių optimizavimas – tai mokestinės naštos dydžio sumažinimas, atliekamas sąmoningais teisėtais veiksmais pasinaudojant visomis mokestinių teisės aktų suteikiamomis privilegijomis ir lengvatomis.

Mokesčių optimizavimas, atliekamas sąžiningai ir apdairiai, nepažeidžia jokių teisės normų.

Kaip yra pasisakęs garsus JAV teisėjas Learned Hand (1972-1961) Helvering v. Grego bylos sprendime: “kiekvienas gali tvarkyti savo reikalus (verslą) taip, kad jo mokami mokesčiai būtų kuo įmanoma mažesni, niekas neprivalo pasirinkti mokesčių plano, kuris yra geriausias valstybės biudžetui. Visi tai daro – turtingi ir neturtingi ir tai yra teisėta, nes niekas neprivalo mokėti valstybei daugiau, nei to reikalauja teisė.”

Mokesčių mokėtojo teisė veikti siekiant teisėtai mažinti savo mokestinius įsipareigojimus yra pagrįsta visų ūkinių subjektų teisė išsaugoti savo nuosavybę visais įstatymų nedraudžiamais būdais. Verslo savininkas gali savo nuožiūra daryti bet kokius veiksmus su savo nuosavybe, jei tokie jo veiksmai neprieštarauja įstatymams ir kitiems teisės aktams, taip pat nepažeidžia kitų asmenų teisių bei teisėtų interesų. Mokesčių planavimas daugelyje pasaulio valstybių (JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ir kt.) yra laikomas teisėta, skatintina, pozityviai vertinama, sektina veikla.

Nemažai verslininkų vietoj mokesčių optimizavimo mieliau renkasi mokesčių vengimą, taip tikėdamiesi išvengti neigiamo valstybės institucijų požiūrio bei vildamiesi, kad tokia jų teisei priešinga veikla išliks nepastebėta.

Tačiau, apdairiai pasinaudojus fizinių ir juridinių vienetų veiklą bei mokesčius reglamentuojančiais teisės aktais, kai kuriais atvejais galima sutaupyti net iki 60% mokėtinų mokesčių. 

Kartą pasinaudojus profesionalo žiniomis, legaliai ir sąžiningai galite ne vienerius metus mokėti kur kas mažesnę mokesčių sumą nei buvote įpratę.

Pasidalinkite įrašu

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Kontaktai

Leiskite pasirūpinti savo buhalterija!

Susisiekite su manimi ir aš mielai atsakysiu į visus Jums rūpimus klausimus bei padėsiu išspręsti visas buhalterines bėdas.

Mane taip pat rasite: